Český start-up dělá z vodovody stylové pití. Kdy skončí dekadence balených PET vod? Na Kickstarteru již běží kampaň

INNU ZaZa photos II.INNU ZaZa photos I.

ZAZA Planet přináší své bioplastové fashion lahve na globální crowdfundingový portál. Cílem ZAZA Planet je udělat z vody z kohoutku tak elegantní a stylové pití, že už nikdy nezatoužíte po nápojích v PETkách. O pozornost online publika se uchází na crowdfundingovém portálu Kickstarter, a to s prvními bioplastovými a personalizovatelnými lahvemi světa.

„první bioplastové a personalizovatelné lahve světa“

V Česku je diskuze na téma vody z kohoutku vers. balené vody už letitou záležitostí. Slyšeli jsme argumenty 

INNU photos III.obou stran a mohli si sami vybrat, co budeme pít doma a co si poručíme v restauraci. Jednou z dlouhodobě aktivních postav v této debatě je Zuzana Cabejšková, předsedkyně spolku Česko pije z vodovodu a zakladatelka ZAZA PLANET. “Vodovoda je nejen levnější a ekologičtější, ale v ČR je i kontrolovanější a chutnější než voda balená,” shrnuje Cabejšková svůj postoj. 

Po důkladném studiu tématu se Cabejšková rozhodla jít na propagaci vody z kohoutku přes styl. Konkrétně přes stylovou lahev na vodu, která designem i funkcí upoutá na první pohled. “Dnešní móda je hodně o individualitě, každý má jiný vkus,” vysvětluje Nicole Ehrenbergerová z blogu A Cup of Style, “produkty a služby musí být šité na míru a osobní, aby získaly pozornost zákazníků. Přijde mi skvělé mít lahev na vodu, která se mi hodí k různým outfitům.“ Ehrenbergerová se stala tváří kampaně ZAZA Planet.

Důraz na vzhled se u lahví snoubí i s ohledem na životní prostředí, což ocenila i porota Nastartujte se, jejíž první ročník ZAZA lahve vyhrály. Jako první na světě jsou totiž vyrobené z trvanlivého bioplastu.

INNU ZaZa photos VIII.

Startup potřebuje na rozjezd výroby v České republice vybrat přes 2.5 milionu Kč. “Tak velkou částku bychom u nás nevybraly, proto jsme zamířily na globální portál Kickstarter. Tam jsou takového a vyšší cíle běžné.,” objasňuje Cabejšková, proč český produkt nefinancují jen čeští zájemci.

 

“Hlavním lákadlem naší kampaně jsou limitované edice od světových umělců,” komentuje Lucia Mackovičová, která má v ZAZA na starosti marketing. Umělecké dílo na lahve vytvořili John Malloy aka FluX z USA, Maria Grønlund z Dánska, Rik Lee z Austrálie a Tara McPherson z USA.

“Naší snahou je snížit zátěž životního prostředí z plastových odpadů. Proto chceme udělat z vodovody tak trendy nápoj, že už se po PET lahvích ani neohlédnete,” směje se Zuzana Cabejšková.

Samotná Kickstarter kampaň poběží do 18. června. Pokud se kampaň podaří a vyberou se potřebné prostředky, začne výroba lahví na podzim tohoto roku.

 

INNU photos V.

 


 http://kck.st/1LjYrmZ

2 KOMENTÁŘE

Zanechte odpověď