Petr Machan (1982)

Fotograf, básník, malíř. Zakládající člen undergroundové literárně-hudební skupiny Fronta na banán. Autor básnických sbírek Šílelis 401D a Nářek stromů, spoluautor mnoha nejen poetických publikací v rámci existence Fronty na banán ( Hovory s batohem, Ultra – bloody hardcore Jesus, Budete viset, Pražské sanitarium). Objevitel inovativní malířské metody založené na kombinaci barev a živého ohně přímo na plátně. Vernisáž # 1-# 14 ( Notabene 17.1. 2015 – 7.3. 2015 ). Konstruktér objektivů pro kreativní fotografii.

Dlouhodobý projekt Glimcatcher (machan.tumblr.com) je kombinací pouliční fotografie a poezie. Každá fotografie v tomto souboru se dá pojmout jako ucelená vizuální báseň, odehrávající se každý den v ulicích před našima očima. Naše bezprostřední okolí je zaplaveno příběhy, staší jen otevřít oči a pozorně se dívat. Projekt Glimcatcher nabízí jen zlomek záblesku z pestré palety narací všedního dne.

Cecilia ichi Nagy
Zakladatelka prvního kulturního týdeníku HOUSER v roce 2000, www.innuichi.com, www.innuichivoice.com, designérka tělem i duší, fotografka, stále hledající nové netradiční věci, srdcem jumping child, aktivistka v různých směrech (svoboda učení, zdravý životní styl, podpora proti týrání zvířat, sebeláska, alternativní medicína, překračování své vlastní komfortní zóny, ..) technicky založená, stále se vzdělávající a sebe sama překvapující, hnací motor :)

BEZ KOMENTÁŘE

Zanechte odpověď